Skip to Content

Sjezdové lyžování

Sjezdové lyžování

Fotogalerie

Od roku 1963, kdy vznikla Slavia VŠZ Brno, vzniká lyžařský oddíl, který vedl až do roku 1970 dr. Radek Coufal. V roce 1970 se od VŠZ oddělila Vysoká škola veterinární a oddíl přebírá nové vedení ing. Jindřich Kincl a PhDr. Jiří Havel,CSc., který vede oddíl dodnes.

Oddíl od roku 1970 vedl velmi aktivní, sportovní i mimosportovní činnost. V průběhu let 1970 - 1996 měl stále dvě závodní družstva sjezdařů, kteří se účastnili celostátních závodů, soutěží družstev. Mezi závodníky/posluchači MZLU / byla celá řada akademických,ale i státních reprezentantů ČR v lyžování/ Kantová, Tušilová, Škampa, Vala, Bouzková, Pažoutová/. Oddíl organizoval spoustu soustředění a zahraničních akcí nejen v lyžařském Rakousku, ale především každoroční soustředění v Polském Sczyrku, sportovní zájezdy do bulharského Pamporova, v Rumunsku na Sinay aj.

Oddíl každoročně pořádal v podzimním období burzy lyžařských potřeb a postupně buduje a vybavuje lyžařský servis, který funguje v areálu Tauferových kolejí.

Seznam závodníků, vedoucích a trenérů oddílu lyžování

Trenéři a vedoucí sekcí oddílu: Havel, Kincl, Borůvka, Janík, Pešek, Jurča, Přikryl, Jadrníček, Vytásek,Procházka, Kudová,Havel j.,Lux,Halamíček

Lékaři: Zuch, Veselý, Hančík,Kovář, Melichar

Závodníci, kteří byli zařazeni do družstev oddílu: Kincl, Hadraba, Sekvard, Klimeš, Vytásek, Golembiovski, Pištěk, Vlasatík, Čižinský, Nosál, Sekava, Vaňák, Škampa, Žárský, Polívka, Cienciela, Borkovec, Finstrle, Budař, Valenta, Linhart, Chlup, Mareček, Mráz, Sládek, Odvárko, Žďárský, Oliva, Hančík, Hančík, Vajčner, Petrůj, Zezula, Sláma, Danda, Straka, Vondrák, Jetmar, Audy, Stolár, Ulman, Šašinka, Ludva, Frenzl, Königsmark, Bielko, Peňáz, Svinka, Strašil, Kopec, Svinka P., Sekerák, Kowalovski, Kavan, Kouřil, Sýkora, Bochořák, Salaj,Janas, Pospíšil, Taraba, Palich, Bartoň, Charvát, Pacák, Lánský, Macháček, Vágner, Zdražílek, Uher, Mach, Vala, Klíma, Mrvík, Štefka, Chmelař, Fic, Petr, Brýdl, Najdekr,Kovář,Halamíček. Vaňková, Slížková, Pitelová, Seitlová, Kalábová, Staňková, Boumová, Bielčiková, Řezáčová, Dosedlová, Konečná, Koníčková, Schnebaumová, Menšíková, Marčinková, Smejkalová, Potočková L., Ohnůtková, Kašpárková, Vondráková, Havlíčková, Horáková, Mrňáková, Šmídová, Chlebáňová, Potočková B., Rohanová, Benešová, Tichá, Škrobálková, Malá, Ileová, Báborová, Wechslerová, Formánková, Nováková, Vogelová, Císařová, Polášková, Balcarová, Hnátková, Hermanová, Sobotíková, Podrábská, Salajová, Fialová, Adamíková, Pažoutová,Kantová, Charvátová, Plocková, Mrvíková, Najdekrová.

Od roku 1996 je závodní sekce oddílu sloučena s ostatními závodníky dalších brněnských VSK pod společnou soupis¬kou VSK Brno (především z ekonomických a tréninkových důvodů). Závodníci mají trénink jedenkrát na MZLU a dvakrát na Kraví Hoře v tělocvičně VUT. Závodníci VSK Brno se v soutěži družstev „Alpského poháru“ umisťují vždy mezi prvními .Jednotliví závodníci se zúčastňují národních závodů, ale také evropského poháru FIS/UNI, mezinárodních závodů FIS a dalších.
Oddíl se postupně diferencuje do jednotlivých sekcí a to na závodníky, rozhodčí,techniky,rekreační sekci a sekci cičitelskou.Oddíl se od 80.let věnuje pořádání závodů, kde postupně od pořádání krajských závodů přes druhou ligu, oblastní přebory vysokých škol, vysokoškolskou ligu, až po pořádání FIS závodů a Mistrovství ČR. Začátkem 90.let přebírá oddíl pořadatelství od VUT Brno. Od roku 1994 pořádá každoročně Mezinárodní mistrovství ČR jako závod FIS a Evropský pohár FIS/UNI ve Špindlerově Mlýně.Od roku 2004 přechází z ekonomických důvodů s pořadatelstvím mezinárodního akademického mistrovství ze Špindlerova Mlýna do Beskyd do střediska Bílá. K těmto závodům již tradičně patří vysoká sportovní, ale i společenská úroveň, kdy se ve Špindlerově Mlýně setkávali např. rektoři brněnských vysokých škol, primátor města Brna s primátorem města Prahy, mi¬nistři vlády a další významné osobnosti sportovního a politického života.

Od roku 2006 získal Vysokoškolský klub MZLU v Brně o.s. licenci MŠMT ČR k udílení licencí pro instruktory a cvičitele lyžování.

Kontakty:

Lyžování Ing. Dagmar Kudová +420 602 261 231       
 
dagmar.kudova@email.cz